Kawa prosto z kapsułek – dlaczego warto inwestować w ekspresy na kapsułki?

Kawa prosto z kapsułek – dlaczego warto inwestować w ekspresy na kapsułki?

Ekspresy do kawy na kapsułki są prawdziwym hitem ostatnich lat. Cieszą się ogromną popularnością wśród miłośników kawy, którym zależy na szybkości przygotowania napoju i możliwości wyboru różnych smaków. Zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, warto poznać bliżej zasadę działania ekspresów kapsułkowych i przekonać się, czy faktycznie będzie to wybór odpowiedni dla nas.

Zakup ekspresu na kapsułki to inwestycja, która pozwala przede wszystkim na sporą oszczędność czasu. Aby zrobić kawę w ekspresie na kapsułki, wystarczy włożyć odpowiednią kapsułkę. Nie ma konieczności odmierzania odpowiedniej ilości kawy, mielenia ziaren, ubijania jej, pilnowania temperatury wody czy jej ilości. Wszystko zrobi się samo, a my po prostu możemy po chwili sięgnąć po gotową kapsułkę. Czas przygotowania kawy to zaledwie 2-3 minuty, a więc czasem sporo mniej niż w innych, bardziej rozbudowanych i większych ekspresach. Jakie są największe zalety korzystania z ekspresów na kapsułki?

Spójny i powtarzalny smak kawy

Gdy przygotowujemy kawę w ekspresie przelewowym czy ciśnieniowym, najczęściej mamy spory wpływ na jej smak. Wystarczy zmienić nieco proporcje kawy i wody, aby napój miał zupełnie inną intensywność aromatu. Czasem chcemy zrobić naprawdę dobrą kawę, a wychodzi nam nieco za słaba lub za mocna. W przypadku ekspresów na kapsułki taki problem nie istnieje. Każda kapsułka o określonym smaku i rodzaju kawy jest dokładnie taka sama, a co za tym idzie – za każdym razem otrzymamy dokładnie taki sam smak.

Świeżość i aromat zamknięte w kapsułce

Każda kapsułka kawy przeznaczonej do parzenia w ekspresie na kapsułki jest hermetycznie zamknięta, dzięki czemu zawiera całą głębie smaku i aromatu świeżo zmielonej kawy. Pod tym względem ekspresy kapsułkowe zdecydowanie górują nad kawą z ekspresu przelewowego, jeśli parzymy ją już jakiś czas po zmieleniu. Świeżo zmielona kawa bardzo szybko traci swój smak i aromat, dlatego też im później kawę zaparzymy, tym jej smak może być mniej zadowalający. Ekspres na kapsułki zawsze wydobędzie głębię smaku.

Ogromny wybór smaków

Sporą zaletą ekspresów na kapsułki jest ogromna różnorodność smaków, jeśli chodzi o przygotowywaną kawę. Do wyboru są kawy zwykłe, smakowe, cappuccino, kawy mleczne, espresso i całe mnóstwo innych propozycji. Mankamentem tego rodzaju rozwiązania może być natomiast dosyć wysoki koszt jednostkowy przygotowanej kawy. Kapsułki są jednorazowe i raczej nie da się znaleźć żadnych oszczędności, jeśli chodzi o robienie kawy. Z drugiej strony – kawa z ekspresu kapsułkowego smakuje tak samo aromatycznie i bywa tak samo efektowna ja ta serwowana w kawiarni. A w tym porównaniu wypada zdecydowanie taniej. Co więcej, można cieszyć się rewelacyjną kawą bez wychodzenia z domu.

Jak wybrać dobry ekspres na kapsułki?

Jeśli jesteś przekonany, że ekspres na kapsułki to rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się w Twoim domu, kolejnym krokiem jest wybranie dobrego i sprawdzonego urządzenia. Pod tym względem najlepiej jest wybierać ekspresy pochodzące od renomowanych producentów, którzy mają doświadczenie w produkcji tego rodzaju sprzętów. Sprawdzajmy nie tylko cenę samego ekspresu, ale również cenę jego późniejszej eksploatacji. Czasem w poszukiwaniu oszczędności możemy wpuścić się w maliny – w tanich ekspresach kapsułki mogą okazać się dosyć drogie. Poszukiwanie najtańszego ekspresu nie jest też dobrą opcją, jeśli weźmiemy pod uwagę, że są to rozwiązania bardzo ekonomiczne. Nawet ekspresy dobrych firm można kupić już za kilkaset złotych. Jeśli jest to inwestycja na wiele lat, nie jest to wydatek, na który nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić.

Co robić w razie usterek?

Ekspresy do kawy na kapsułki, podobnie jak inne rodzaje ekspresów, mogą z czasem nieco słabnąć, jeśli chodzi o ich sprawność. Pełna kamienia woda, zanieczyszczenia osadzające się we wnętrzu ekspresu, a także intensywne użytkowanie to prosta droga do różnych awarii i usterek. Jeśli zauważymy, że nasz ekspres zaczyna mieć problemy z działaniem i cokolwiek zaczyna nas niepokoić, warto wybrać się do dobrego serwisu sprzętu AGD. Na iviterserwis.pl znajdziemy profesjonalistów, którzy doskonale poradzą sobie z każdym sprzętem elektronicznym, jego diagnozą oraz szybkim usunięciem usterki. Jeśli chcesz mieć pewność, że ekspres do kawy czy inne urządzenie elektroniczne będzie w naprawdę dobrych rękach, warto od razu zaufać fachowcom. Dzięki temu ekspres zostanie szybko naprawiony, a co za tym idzie – będzie można kontynuować zwyczaj regularnej degustacji pysznej kawy. Na usługach serwisantów, podobnie jak na zakupie samego urządzenia, po prostu nie opłaca się oszczędzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *